نحوه صدور فاکتور مرجوعی در سپیدار

تصویر نحوه صدور فاکتور مرجوعی در سپیدار

در این مقاله قصد داریم تا با نحوه صدور فاکتور مرجوعی در سپیدار آشنا شویم. پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

 

فاکتور مرجوعی

شاید خیلی اوقات به دلایل مختلفی مثلاً وجود ایراد در کالا و … مشتری ،کالای خریداری شده را مرجوع نماید. برای همچین مواردی ،می بایست در نرم افزار حسابداری فاکتور مرجوعی صادر نماییم تا طرف حساب ما طلبکار گردد. در نرم افزار سپیدار،فاکتور رسمی یک مورد صوری می باشد و می بایست برای کالایی که مجدداٌ به انبارمان وارد می گردد ،سند برگشت خروج انبار صادر نماییم.

 

نحوه صدور فاکتور مرجوعی در سپیدار

در نرم افزار سپیدار برای صدور فاکتور برگشت از فروش ابتدا از منوی اصلی نرم افزار بر روی آستم مشتریان و فروش کلیک می نماییم سپس از بخش عملیات آن بر روی گزینه کلیک می کنیم (تصویر زیر)

 

 

 

نحوه صدور فاکتور مرجوعی در سپیدار سیستم

 

 

 

حال پنجره زیر برای ما باز خواهد شد و از کادر اول ،نام مشتری را وارد می کنیم و در کادر نوع فروش ،نوع فروشی که حین صدور فاکتور فروش انتخاب کرده بودیم را مشخص می نماییم. سپس کافیست با استفاده از پلاس زرد رنگ ،ردیف جدیدی ایجاد نماییم و در تب اقلام ،اجناس فروخته شده به این مشتری برای ما ظاهر خواهد شد که می توانیم موارد مرجوع شده را تیک زده و وارد فاکتور نماییم.

در نهایت بعد از اطمینان ،می توانیم فاکتور را ذخیره نماییم و در صورت لزوم از آن چاپ بگیریم.

 

 

 

تصاویر چگونگی صدور فاکتور مرجوعی در سپیدار

 

 

 

بعد از صدور فاکتور مرجوعی نیز می توانیم سند برگشت خروج انبار را بلافاصله از بخش بالایی فاکتور ،صادر نماییم. (تصویر زیر بعد از صدور فاکتور مرجوعی)

 

 

 

تصاویر نحوه صدور فاکتور مرجوعی در سپیدار

 

 

 

در صورتی که قصد داشتید ،فاکتورهای مرجوعی صادر شده را مشاهده و یا اصلاح و حذف کنید ،میتوانید بعد از کلیک بر روی ماژول مشتریان و فروش ،به قسمت فهرست رفته و از آنجا گزینه فاکتورهای برگشتی را انتخاب نمایید.
همانطور که در تصویر زیر می بینید ،فاکتور مرجوعی صادر شده قابل مشاهده می باشد.

 

 

 

چگونگی نحوه صدور فاکتور مرجوعی در سپیدار

 

 

بدین ترتیب با نحوه صدور فاکتور برگشت از فروش در نرم افزار حسابداری سپیدار آشنا شدیم و یک مورد مثال را بررسی کردیم. امیدواریم این مقاله مفید بوده باشد. در پایان ،یک پیشنهاد بسیار ایده آل برای شمایی که تا انتها ،این مقاله را دنبال کردید داریم.

 

آموزش ویدیویی نرم افزار سپیدار (صفر تا صد)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
Scan the code
سلام
چگونه می توانم کمک کنم؟