نحوه صدور فاکتور خرید در نرم افزار هلو

تصویر چگونگی صدور فاکتور خرید در نرم افزار هلو

در این مقاله قصد داریم تا با نحوه صدور فاکتور خرید در نرم افزار هلو آشنا شویم پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

 

فاکتور خرید

در طی دوره مالی ،بسته به نیاز شرکت خریدهای متعددی اعم از مواد اولیه و یا محصولات انجام میگیرد و به طبع آن فاکتورها یا صورتحساب خرید از تامین کنندگان دریافت می گردد. این فاکتورها جهت تنظیم موجودی کالاها باید در نرم افزار مالی ثبت گردند که در این مطلب نحوه ثبت آن در نرم افزار هلو را بررسی خواهیم کرد.
تنها نکته مهمی که در رابطه با بحث انبار در نرم افزار هلو وجود دارد این است که تنها ملاک ورود و خروج کالاها به انبار در نرم افزار هلو فاکتورها هستند.

 

 

جهت شرکت در دوره جامع نرم افزار هلو کلیک کنید

نحوه صدور فاکتور خرید در سیستم حسابداری هلو

جهت صدور فاکتور خرید جدید ،ابتدا از منوی میانبر نرم افزار هلو ،بر روی گزینه فاکتور کلیک می نماییم. (تصویر زیر)

 

 

تصویر نحوه صدور فاکتور خرید در نرم افزار هلو

 

 

حال پنجره صدور فاکتور برای ما باز خواهد شد ،ابتدا از قسمت طرف حساب ،نام تامین کننده را وارد می نماییم ،سپس از بخش چپ . بالای پنجره ،شماره فاکتور و تاریخی که روی فاکتور درج گردیده را وارد می نماییم.

سپس از بخش میانی ،اقلام فاکتور را وارد می کنیم.برای وارد کردن اقلام فاکتور ،بر روی قسمت نام کالا ،ابتدای نام کالای خود را تایپ میکنیم تا کالارا برای ما جستجو نماید و برای انتخاب آن ،بر روی اینتر کلیک می کنیم.
در قسمت تعداد ،تعداد اقلام خریداری شده را وارد کرده و در ستون فی ،قیمت واحد کالا را وارد می کنیم.
بعد از وارد کردن مبلغ فی اینتر میزنیم تا جمع سطر را بصورت اتوماتیک محاسبه نماید و سپس برای رفتن به سطر بعدی مجدداً بر روی اینتر کلیک میکنیم. (کلاً برای جهش به قسمت بعدی در حین صدور فاکتورها از دکمه اینتر زیاد استفاده می شود)

 

تصاویر نحوه صدور فاکتور خرید در نرم افزار هلو

 

 

در نهایت بعد از چک کردن جمع کل فاکتور خرید یا سیستم ،بر روی آیتم تایید کلیک کرده و به پنجره زیر انتقال داده خواهیم شد که در این پنجره نحوه تسویه حساب فاکتور خرید را مشخص می نماییم.

اگر مبلغ فاکتور صورت نقدی پرداخت شده ،کافیست در قسمت نقد مبلغ آن را وارد نماییم و یا اگر به روش های دیگری مبلغ فاکتور پرداخت شده ،در تب مربوط به آن ،مبلغش را وارد می کنیم.

 

 

چگونگی صدور فاکتور خرید در نرم افزار هلو

 

در نهایت بر روی آیتم تایید کلیک می نماییم تا اسناد حسابداری آن صادر گردد.
بدین ترتیب با نحوه صدور فاکتور خرید در نرم افزار هلو آشنا شدیم و امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

در نهایت یک پیشنهاد ویژه برای شمایی که تا انتها این مطلب را دنبال کردید داریم و آن هم تخفیف ویژه شرکت در دوره جامع نرم افزار هلو می باشد.

 

جهت شرکت در دوره جامع نرم افزار هلو کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *